Park Et Seyret | Kenan Doğulu - 26 Haziran

SÜRE DOLDU

Hakkında

Türkiye’de bir ilk olarak Kerki Solfej’in düzenleyeceği arabalı konserler, 26 Haziran’da Kenan Doğulu konseri ile başlayacak.

“Park Et, Seyret Konserleri”


“Yenikapı'da Kenan Doğulu rüzgarı esecek.”

Yaz aylarının vazgeçilmez eğlencesi olan konserler, Covid19 nedeniyle sosyal mesafeye uygun bir şekilde İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi Yenikapı'da gerçekleşecek.

Kerki Solfej, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile toplumun bireysel olarak kontrolsüz dolaşımının önüne geçerek, eğlenme ihtiyacını düzenli ve kontrol altında sağlama amacıyla "Arabalı Konser"lerine başlıyor.

İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi – Yenikapı'da 1400 araç kapasiteli konserler, sterilize ve sosyal mesafe sınırları içerisinde gerçekleşecek. Araçlar, sosyal mesafe kuralına uygun girişte dezenfekte edilecek ve seyircilere maske verilmesinin ardından sosyal izolasyon sağlanacak.

Tüm araçlar bilet alıp etkinliğe katılabilir mi?

Etkinlik alanına sadece Sedan, Hatchback, Mini, station wagon, coupe tipi ufak binek araçların girişine izin verilecektir. SUV Jeep ve benzeri yüksek araçlar alana alınmayacaktır.

Mekan nerede ve oraya nasıl giderim?

Tüm katılımcıların araba ile gelmesi zorunludur. Arabada Konserler İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi – Yenikapı'da gerçekleşecektir. Etkinlik arabalı katılım ile gerçekleşeceğinden tüm katılımcılar araba ile gelmelidir. 

Adres: Aksaray, Kennedy Cd. No:46, 34096 Fatih/İstanbul

Park Etme prosedürü nasıl uygulanacak?

Bir trafik yönetim ekibi yerinde olacak ve tüm araçların girişte plakaları kontrol edilerek iki metre arayla sosyal mesafe sağlanarak araçların park etmesi sağlanacaktır.

Tüm kategori biletleri tek bir noktadan mı giriş sağlayacak?

Evet tüm araçlar tek bir rotadan gerekli sağlık ve Covid-19 tedbir kurallarına uygun olarak içeri alınacak  ve mekan içinde yetkili kişiler tarafından aracınızın park yerine yönlendirileceksiniz.

Girişte yoğunluk yaşanırsa ne olacak?

Girişte yoğunluk yaşanmaması adına girişte ve alan içinde bir çok görevli arkadaşımız sizi yönlendirecektir. Bu yöndeki tavsiyemiz konsere en geç 2 saat kala alanda olmanız.

En geç saat kaça kadar mekana giriş yapılmalı?

Konser saatine kadar mekanda olmanız tavsiye edilir. Konser başladıktan sonra gelen araçlar alınan biletin kategorisine bakılmaksızın alan içinde bu durum için ayrılmış bölümde uygun olan yere yönlendirilecektir.

Konser başladıktan sonra gelenler park yerlerine alınacak mı?

Konser başladıktan sonra gelen araçlar alınan biletin kategorisine bakılmaksızın alan içinde bu durum için ayrılmış bölümde uygun olan yere yönlendirilecektir.

Biletlerde bir sınır var mı?

Araç başına en az bir sürücü ve bir yolcu için bilet satın almanız gerekmektedir. Araç başına şoför dahil maksimum 3 yolcu sayısı  için bilet satın alınabilir.

Etkinliğe katılacak araçta sadece aynı hanede yaşayan  kişiler mi bulunacak?

Etkinliğe katılacak izleyicilerin aynı hanede yaşayan kişiler olması zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat İçişleri Bakanlığı'nın araç içindeki yolcu sayısı genelgesinde belirtilen şekilde bu kişilerin maskeli olarak cam kenarlarında oturması gerekmektedir. Araçta sadece ön sol cam açık kalabilir.

Etkinliklerde yaş sınırı var mıdır?

Konserlerde 6 yaş sınırı bulunmaktadır, sinema gösterimlerinde ise yaş sınırı olabilir ve yaş sınırı filme göre değişiklik gösterebilir. Lütfen satın alma yapmadan önce etkinlik kurallarını kontrol ediniz.

Bilet kontrolü nasıl yapılacak? 

Aracınızın camından göstereceğiniz biletler taranarak gerekli kontroller yapılacağı için insan teması olmayacaktır.

Etkinlik mekanında satın alınabilecek yiyecek olacak mı?

Etkinliklerde tüm Covid-19 yönergelerine uyacak bir dizi yiyecek ve içecek servisi bulunacaktır. Dileyen müşterilerimiz etkinliğe ait bileti ile birlikte kendilerine sunulan yemek menülerinden seçimlerini gerçekleştirip satın alma işlemini önceden gerçekleştirebilirler. Seçmiş oldukları menüler, etkinlik günü giriş anında kendilerine teslim edilecektir.

Ekinlik alanında yiyecek veya içecek satışı olacak mı?  
Etkinlik alanında da Covid-19 yönergelerine  riayet edilerek ürün satışları yapılacaktır.

Dışarıdan yiyecek ve içecek getirebilecek mi?
Konser alanına dışarıdan yiyecek ve içecek alınmayacaktır.

Etkinlik mekanında tuvalet olacak mı?

Alanda tuvaletler bulunmaktadır. Her kullanımdan sonra temizlik görevlileri tarafından dezenfekte edilecektir.

Arabamdan çıkmama izin verilecek mi?

Sadece tuvaletleri kullanmak için aracınızdan yine sosyal mesafe kurallarına uyarak çıkış sağlayabilirsiniz.

Aracımda olduğum halde sesi duyamıyorsam ne yapacağım?

Aracınızın radyosundan RDS sisteminden faydalanarak konseri dinleyebileceksiniz.

Arabamı gece etkinlik mekanında bırakabilir miyim?

Hayır, araçların etkinlik sonrası mekanda park etmesine izin verilmeyecektir.

Etkinlik bittikten sonra mekandan hemen ayrılmak zorunda mıyım?

Evet, kendi güvenliğiniz için etkinlik sona erdiğinde mekandan çıkmanız istenecektir.

Araç içinde de olsa maske kullanımı zorunlu olacak mı?
Kurallar gereği tüm seyircilerimiz maskeli olmak zorundadır.

Tüm park yerlerinden sahne ve sanatçı görülebiliyor mu?

Sahne 4 metre yüksekliğinde  bir platform üzerinde kurulmuştur. Keyfinizin arttırılması amaçlı olarak mekanın uygun yerlerine led ekranlar da yerleştirilmiştir.

Bilet satın aldıktan sonra etkinlik gerçekleşmeden Covid-19 nedeniyle kurallar değişir ve yeni kısıtlamalar getirilirse ne olacak?

Eğer yeni bir kısıtlama durumu gelişirse konser ertelemesi yapılabilir veya daha sıkı tedbirler uygulanır ve etkinlik  iptal edilirse paranız iade edilir.